Úplatok pýtal zo zúfalstva.Tvrdí elitný expolicajt. Aký dostal trest?

BANSKÁ BYSTRICA – Za úplatok mu v prípade dokázania viny hrozilo päť a 12 rokov. Na špecializovanom trestnom súde bolo v piatok pojednávanie. Bývalý elitný vyšetrovateľ finančnej polície sa k činu priznal a vysvetľoval, prečo vzal päť tisíc eur.

Z elitného útvaru finančnej polície na Národnej kriminálnej agentúre Livinský odišiel v júli 2016 na okresné riaditeľstvo v piatom bratislavskom okrese. Tam tiež pôsobil ako vyšetrovateľ. Vyšetroval neodvedenia dane a poistného voči Belgičanovi, ktorý je konateľovi slovenskej spoločnosti.

„Žiadal úplatok prostredníctvom sprostredkovateľa najprv vo výške 10 – tisíc eur, ktorý znížil na päť tisíc eur za to, že zastaví trestné stíhanie vo veci,“ píše sa v obžalobe.

Sprostredkovateľ uvedenú vec oznámil a začal spolupracovať s políciou. Podľa obžaloby  ako agent odovzdal Livinskému päťtisíc eur. Policajta zadržali, obvinili z korupcie a prepustili z policajného zboru. Za úplatok mu v prípade dokázania viny hrozilo päť a 12 rokov. O prípade sme na TVKRIMI.SK písali ako prví. Článok si môžete prečítať tu.

 „Hanbím sa, je mi to trápne a nepríjemné. Skutok bol nepripravený a amatérsky neuvedomil som si dôsledky. Išlo o exses, Zúfalý akt, zúfalého človeka,  zúfalej situácii. Zničilo mi to život. Ľutujem to,“ vyhlásil obžalovaný.

Čo všetko sa odohralo na pojednávaní,  si môžete prečítať na mojom blogu tu.

Páčil sa Vám text? Zdieľajte ho!
onpost_follow 1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *