Mafiánsky boss Kýbel už pozná termín u Harabina. V senáte nastala zmena

BRATISLAVA  – Róbert Lališ alias Kýbel sedí v banskobystrickej väznici.  Neprávoplatne je odsúdený na doživotie a čaká na termín odvolania.   Dátum  kedy bude rozhodovať Najvyšší súd je už známy. 

“Termín verejného zasadnutia je určený na 22. a 23. mája,” uviedli pre TVKRIMI.SK na Najvyššom súde.

Róbert Lališ alias Kýbel, ktorého pre jeho krutosť volali aj Gestapák dostal echo od policajtov a na prelome rokov 2011 a 2012 ušiel.  Dolapili ho v Nemecku v októbri 2015. Za založenie zločineckej skupiny, sedem ľudských životov a ďalšie trestné činy ho trikrát odsúdili na doživotie. Rozsudok však stále nie je právoplatný.

Róbert Lališ. Zdroj: archív pir
Trikrát doživotie

Verdikt dvakrát zrušili, naposledy vlani v júli. Rozhodoval senát Najvyššieho súdu pod vedením Štefana Harabina. Dôvodom bola zaujatosť senátu Špecializovaného trestného súdu , ktorému predsedá Jozef Šutka.

Následne sa prípad dostal na Krajský súd v Banskej Bystrici. Na návrh prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry na odňatie a prikázanie veci však senát Najvyššieho súdu pod vedením Juraja Klimenta rozhodol, že prípad má opäť pojednávať Špecializovaný trestný súd a senát Jozefa Šutku. Minulý rok v novembri bolo pojednávanie, Lališa  odsúdili opäť na doživotie. Kýbel však podal odvolanie.

Zmenili rozvrh práce

O tomto odvolaní bude rozhodovať 4 senát Najvyššieho súdu.  Jeho členom je aj Harabin. Ten však bol pôvodne predsedom tohoto senátu a  členovia boli  Martin Piovartsy a Pavol Farkaš.  Už po napadnutí veci na Najvyšší súd, však zmenili rozvrh práce. Predsedom senátu , ktorý bude o Kýblovi rozhodovať je Pavol Farkaš, Harabin je člen senátu a člena pôvodného senátu Piovartsyho, nahradila Dana Wänkeová.

Páčil sa Vám text? Zdieľajte ho!
onpost_follow 0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *