EXKLUZÍVNE: JEDEN Z VRAHOV MEDIČKY ĽUDMILY CERVANOVEJ ZOMREL

BRATISLAVA/NITRA. Práve dnes by Roman Brázda oslávil svoje 64 narodeniny ( * 5.4.1954 ), tých sa už nedožil. Podľa informácií portálu TVKRIMI.SK zomrel po ťažkej chorobe. Roman Brázda patril medzi odsúdených, ktorému hrozil za smrť medičky Cervanovej reálne trest smrti. V čase vraždy bol študentom 2. ročníka FAMU v Prahe. Pri zadržaní v roku 1981 už mal skončenú vysokú školu, bol po vojenskej službe, ženatý a mal už dcéru. Pracoval na bratislavskej kolibe vo Filmovej tvorbe. Nakoniec ho súd v roku 1982 poslal na 20 rokov za mreže spolu s ďalšími šiestimi spolupáchateľmi. V roku 1990 sa dostal na slobodu.

ZDROJ: REPROFOTO Z DOKUMENTU KAUZA CERVANOVÁ, ATELIER.DOC

 

CHLADNOKRVNÁ VRAŽDA ALEBO JUSTIČNÝ OMYL?

Medičku Ľudmilu Cervanovú zavraždili v noci z 9. na 10. júla 1976. Ide o jednu z najdlhších a najrozporuplnejších káuz v slovenskej justícii. Za viac ako 40 rokov bolo na motívy vraždy nafilmovaných niekoľko filmov – hraný Bolero či dokumentárna snímka Kauza Cervanová. Prípad aj po viac ako 40-tich rokoch rozdeľuje spoločnosť. Po revolúcii a vzniku samostatného Slovenska sa 7 odsúdení pokúšali o rehabilitáciu, no neúspešne. Nakoniec dostali prísnejšie tresty, ktoré si už odpykali. Voči Brázdovi bolo ale v roku 2012 trestné konanie zastavené z dôvodu ťažkej duševnej poruchy.

 

KAMERMAN ROMAN BRÁZDA V ČESKEJ REPUBLIKE

Roman Brázda aj napriek vážnej chorobe robil asistenta kamery. V posledných rokoch spolupracoval na známom českom seriáli Hříchy pro pátera Knoxe, ako aj na seriáli Cukráreň. Prácu dostával hlavne v Českej republike. Roman Brázda zomrel  v tichosti, mimo pozornosti médií a verejnosti, ešte 22.12.2017. Pochovaný je na cintoríne v Nitre. Informáciu o smrti jedného z vrahov medičky Cervanovej portálu TVKRIMI.SK potvrdil blízky známy Romana Brádzu.

 

Páčil sa Vám text? Zdieľajte ho!
onpost_follow 0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *