Na vraždu bossa si vzali žltý bager. Teraz sa postavia pred súd

BANSKÁ BYSTRICA – Roky hľadaný, niekdajší mafián z Dunajskej Stredy – Ľudovít Sátor je mŕtvy. Ľudia z jeho gangu sa postavia pred senát Špecializovaného trestného súdu. Prejednávať sa bude aj vražda Sátora.

Na utorok, stredu a štvrtok  je v banskobystrickej väznici naplánové pojednávanie s gangom sátorovcov na čele so Zsoltom Nagyom alias Čontym.

Skupina mala podľa prokurátora pôsobiť od presne nezistenej doby, minimálne od roku 1999 do konca roku 2010 na rôznych miestach, najmä v Dunajskej Strede a okolí a v okresoch Galanta a Komárno, ale aj na iných miestach na území Slovenskej republiky a Maďarska.

Policajti na partiu udreli v máji 2016 pri akcii s názvom Mlynček.  Telá niektorých obetí totiž pomleli v mlynčeku, mäso a pozostatky hodili do rieky.

Medzi obvinenými bol aj expolicajt i dnes už bývalá predsedníčka klubu Most – Híd v Gabčíkove, ktorá je družka Zsolta agyho alais Čontyho. Policajti u nej našli preukaz príslušníčky tajnej  služby. Expertíza ukázala, že bol falošný.

Čonty bol kamarát a pravá ruka mafiánskeho bossa Ľudovíta Sátora. Pred policajnou raziou ušiel. Zatkli ho po niekoľkých dňoch v lesnom poraste v okrese Dunajská Streda.

Vraždy z rozmaru

Prokurátor uvádza, že sátorovci sa zaoberali páchaním rôznej ekonomickej a majetkovej trestnej činnosti, najmä neoprávneným uplatňovaním nárokov na vrátenie DPH, podvodov a nedovolenou výrobou cigariet, tiež páchaním násilnej trestnej činnosti, najmä vrážd z rôzneho motívu, najmä z dôvodu likvidácie osôb, ktoré mali patriť do konkurenčnej skupiny pápayovci, likvidácie takzvaných „bielych koní“, potencionálnych svedkov, ktorí by mohli vypovedať najmä o ekonomickej trestnej činnosti, likvidácie ľudí, ktorí by mohli prezradiť pohyb a miesta úkrytov  ich bossa Ľudovíta Sátora, vrážd osôb na objednávku, aj z rozmaru, ako aj z dôvodu likvidácie svojich členov v rámci zločineckej skupiny, ktorí sa jej mali nejakým spôsobom spreneveriť.

Žltý bager na bossa

Kristián Kádár a František Zakála mali zabezpečiť  pre Lehela Horvátha žltý bager, aby vykopal jamu na tajný hrob a Kádár  mal zohnať aj zbrane. Ešte 2. decembra 2010 Ľudovít Sátor prišiel do areálu družstva v obci Čótfa neďaleko Dunajskej Stredy na stretnutie s Horváthom kvôli plneniu propán-butánových fliaš.

Strelcom mal byť Kádár, z úkrytu v garáži však nevyšiel, na Sátora tak vystrelil Horváth. Ten sa k tomu aj priznáva.

Vykopal bagrom tajný hrob a spoločne tam uložili telo Sátora. V marci 2011 sa však Kádár, Zakál aj Horváth  báli, že by tajný hrob mohli nájsť policajti, telo tak vykopali a previezli do nového tajného hrobu, na pozemok v Číčove, ktorý využíval Zakál.

Práve na pozemku  Horvátha v obci Čótfa bol tajný cintorín obetí. Ten mal doteraz odložené trestné stíhanie a v prípade sátorovcov vypovedal ako svedok, ale po tom, ako nedávno napadol svoju ženu, dal ju do klietky levovi a za tento či ho aj obvinili, to už neplatí. Obvinili ho aj v prípade vrážd.

Sátorovci a ďalšie vraždy z obžaloby
  • Čonty sa spolčil s dnes už nebohým Sátorom a Lehelom Horváthom a ďalšími doposiaľ nezistenými osobami, a to za účelom usmrtenia  osoby mužského pohlavia, ktorej kostrové pozostatky  boli nájdené v neoznačenom hrobe. Policajti neskôr zistili, že ide o muža  s iniciálkami J.D. Čonty  ho mal v období medzi novembrom 2006 a 2. decembrom 2010 na pozemku v areáli bývalého družstva, slepačej farmy v Čótfe pri Dunajskej Strede, na pozemku Horvátha uškrtiť.
  • Čonty mal spáchať  vraždu s Jurajom Bugárom. Obaja  sa mali spolčiť s nebohým  Sátorom, Horváthom a ďalšími doposiaľ nezistenými osobami.  Pozostatky doposiaľ nestotožneného muža našli v ilegálnom hrobe v Čotfe. Muža mal  Bugár v období medzi novembrom 2006 a 2. decembrom 2010  uškrtiť, Čonty mu mal pomáhať tak, že mal neznámeho muža pridržať.

    Zsolt Nagy alias Čonty. Zdroj: Polícia SR
  • Čonty sa mal spolčiť s dnes už nebohým Sátorom a ďalšími mužmi za účelom usmrtenia Vojtecha Écsiho a jeho ochrankára. Vo večerných hodinách 9. apríla 2003  si mali rozdeliť úlohy,  Čonty mal byť vyzbrojený dvomi bližšie nezistenými zbraňami a mal byť  strelec. Keď Écsi s ochrankárom prechádzali ulicou vo Vrakuni v Bratislave, Kristián Kadár dostal znamenie od doposiaľ neznámej osoby a presunul sa svojím Audi do dráhy vozidla Škoda Fábia, v ktorej sa viezli ochrankár s Écsim, za nimi  následne zastavil Sátor na  Škode Superb a došlo k prestrelke. Po tejto prestrelke sa mal  Čonty spoločne s kumpánmi zmocniť Écsiho a spútať ho, naložiť ho do vozidla Audi, ktoré šoféroval Kádar a v sprievode minimálne ďalších dvoch áut, ho mali odviezť preč. Následne ho mal Sátor uškrtiť . V tomto prípade vraždy je obvinený aj  bývalý policajt. Mal poskytnúť informácie o jeho pobyte, o vražde mal byť informovaný a mal ovplyvňovať priebeh jej vyšetrovania.
  • Čonty čelí aj obvineniu z vraždy bratov Csabu a Szilárda Raiszovcov. Viac o tomto prípade, si môžete prečítať tu.
  • Kristiána Kádára obvinili aj z vraždy Andreja Reisza. Prokurátor tvrdí, že ešte keď Sátor žil, spoločne s Kadárom oslovili Horvátha, že Reisza zavraždia.  V novembri 2006 prišiel na pozemok  do Čótfy a chcel si tam zazimovať loď. Sprevádzali ho Sátor a Čonty. Podľa prokurátora Kadár mal byť strelcom, z úkrytu však nevyšiel, zastreli ho tak Sátor. Kádár a Horváth jeho telo potom rozporcovali na viacero častí, pomleli ich v mlyne na mäso a pozostatky vysypali do Malého Dunaja,” napísal v uznesení o vznesenia obvinenia vyšetrovateľ. Niektoré časti tela však spolu s Čontym zakopali na pozemku.Práve podľa tohto brutálneho prípadu pomenovali policajti akciu zameranú na sátorovcov Mlynček.

Okrem toho sa obžaloba venuje aj nelegálnej výrobe cigariet  a falošným preukazom  príslušníkov Slovenskej informačnej služby , ktoré mal okrem jeho družky aj o sám.

 Prípad sátorovcov na Špecializovanom trestnom súde budeme sledovať. Všetko z pojednávania nájdete už v utorok  na TVKRIMI.SK.

Páčil sa Vám text? Zdieľajte ho!
onpost_follow 0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *