Svedok proti takáčovcom hovoril o úplatkoch pre policajta. Obvinili ho za to

DUNAJSKÁ STREDA –  Dôležitý svedok proti takáčovcom vypovedal o korupcii vyšetrovateľa. Iný vyšetrovateľ však tvrdí, že je klamár a obvinil ho z krivej výpovede.

Norbert Manczal bol od júna 2015 bol vo väzbe pre obvinenie z daňových trestných činov.

„Vo väzbe na cele bol so mnou bývalý policajt, ktorý spolupracuje s NAKA a aj som s NAKA začal spolupracovať, lebo mi záležalo na synovi aj družke. Povedali mi, že spolupráca je možná, ale musím objasniť všetky trestné činy, ktoré boli spáchané zločineckou skupinou takáčovci. Najprv sa mi to zdalo príliš, potom som si to rozmyslel a začal som spolupracovať. Ihneď som mal nejaké výhody, napríklad, kontaktnú návštevu s družkou a synom,“ vysvetlil Manczal.

Najmä na základe jeho výpovede policajti spustili v máji 2016 akciu zameranú na takáčovcov. Išlo o takzvanú južnú vetvu okolo Tibora Füleho. Manzcal sa v júni 2016 dostal na slobodu. Jeho trestnú činnosť vyšetrujú v samostatnom konaní a vraj vedú proti nemu stíhanie vo všetkých jeho skutkoch. Stal sa z neho svedok v kauze takáčovci.

Na slobode však dlho nezostal. Koncom novembra 2016 ho vyšetrovateľ z Galanty Miroslav Miezga obvinil z týrania družky. Maczala stíhajú vo väzbe. Prípadom týrania sa už zaoberá Okresný súd v Galante. Viac  o prípade týrania si môžete prečítať tu.

„Poznám vyšetrovateľa Miezgu, nakoľko sa poznám s jeho bratom a od roku 2010  spolupracoval s nami na viacerých veciach. On vyšetroval  aj prípad  nájdených zbraní spolu s ďalším vyšetrovateľom Kuruczom. Zobral úplatok päť tisíc eur od iného policajta Michala Kissa za to, že na zbraniach sa nenájdu moje a Danišove odtlačky. Vo všetkých prípadoch, ktoré končili v Galante na polícii, bol nejako zapojený Miezga a Kiss, pričom tieto prípady sa  nikdy nepotvrdili, “  vypovedal v prípade týrania  Manczal.

Kiss je policajt zo Sládkoviča a čelí obvineniu v kauze takáčovci. Podľa uznesenia  im poskytoval informácie, keď mal spor s nadriadeným, objednal si u nich podpálenie jeho auta. Aj Leoard Daniš, ktorého na pojednávaní Mazcal spomínal, čelí obvineniu v kauze takáčovci. Viac si môžete prečítať tu.

Výpoveďou Manczala sa pre podozrenia z korupcie a zneužívania právomoci verejného činiteľa zaoberala inšpekcia. Teraz však Manczala podľa informácií TVKRIMI.SK obvinili z krivej výpovede.

 “Norbert Manczal jednoznačne skutočnosťami, ktoré uvádzal na hlavnom pojednávaní,  Miroslava Miezgu krivo obvinil v úmysle mu privodiť trestné stíhanie,” napísal v uznesení o vznesení obvinenia vyšetrovateľ z Dunajskej Stredy.

Prečo? Celý článok si môžete prečítať a mojom blogu tu.

Páčil sa Vám text? Zdieľajte ho!
onpost_follow 0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *