Čonty od sátorovcov opísal ako pomleli kumpána. On vykopal hrob

BANSKÁ BYSTRICA- Obžalovaný Zsolt Nagy alias Čonty pred Senátom špecializovaného trestného súdu vypovedal o vražde Andreja Reisza.

 UPOZORNENIE: Tento článok nie je vhodný pre maloletého čitateľa a citlivé povahy.

 Andreja Reisza bol pravá ruka Ľudovíta Sátora. Jeho kumpáni ho mali zastreliť, pozostatky pomlieť v Mlynčeku, hodiť ich do rieky a zbytky zakopať.

Toto tvrdí prokurátor

  • Ešte keď žil vodca gangu Ľudovít Sátor spoločne s Kristiánom Kadárom oslovili Lehela Horvátha, že zavraždia Andreja Reisza.
  • Z vraždy sú obžalovaní Zsolt Nagy alias Čonty a Kristián Kádár.
  • Kadár mal byť strelcom, z úkrytu však nevyšiel, strieľal tak Sátor.
  • Kádár a Horváth jeho telo potom rozporcovali na viacero častí, pomleli ich v mlynčeku na mäso a pozostatky vysypali do Malého Dunaja. Niektoré časti tela však spolu s Čontym zakopali na pozemku.
V tejto jame na pozemku v Čotfé pri Dunajskej Strede našli policajti telá obetí sátorovcov. Zdroj: PPZ

Práve podľa tohto brutálneho prípadu pomenovali policajti akciu zameranú na sátorovcov Mlynček.

Andrej Reisz poprosil Čontyho a Juraja Bugára, aby mu pomohli vytiahnúť loď z Dunaja. Povedal im, že majú prísť do Komárna, keď sa tam s Bugárom dostavili,  ma mieste už bol Sátor a Andrej Reisz. Vytiahli loď a išli k Lehelovi Horváthovi do Čótfy pri Dunajskej Strede.

„Kým som parkoval, počul som výstrel, vystúpil som z auta a videl som, že Andrej Reisz leží na chrbte. Dostal som šok aj som plakal, nevedel som čo sa deje,“ opísal udalosť z novembra 2006 Čonty na súde.

 Sátor ho mal potom poveriť, aby Reiszov notebook išiel hodiť do Dunaja. Čonty tvrdí, že sa už nechcel vrátiť späť, tak išiel pomaly.

„Keď som vrátil jeho telo už bol rozporcované a naložené v debničkách  na prívesnom vozíku,“ spomenul Čonty.

Čonty vypovedal, že prívesný vozík bol priviazaný k štvorkolke a Lehel ho potiahol, tam  kde mlynček na mäso.

 „Tam ho začal Lehel mlieť, ale keďže tam boli kosti, mlynček sa zasekol, skúsil to znovu, ale nešlo.  Mňa aj Kadára poslal preč, aby sme sa vrátili na druhý deň. On telo vykostil a mäso pomlel, debničky sme dali na prívesný vozík. Kadár s Lehelom odišli vyliať pomleté mäso do Dunaja a ja som kopal jamu, keď sa vrátili, Lehel tam dal kosti a ja som ich zahrabal a išli sme domov,“ vypovedal Čonty na súde.

 Spomenul tiež, že sa pýtali Kadára, prečo nestrieľal. Čonty totiž videl, že mal v rukách zbraň. On vraj povedal, že sa mu zasekla.  Myslí si však, že keď ho počul, bál sa, že ich oboch zabijú. Reizsa vraj už chceli zlikvidovať skôr.

 „Spýtal som sa Kadára, prečo ho bolo treba zastreliť, odpovedal, že lebo by ho dal zavrieť do basy,“ tvrdil na súde Čonty.

Prípad sátrovcov na Špecializovanom trestnom súde budeme sledovať. Všetko z pojednávania nájdete na TVKRIMI.SK.

Páčil sa Vám text? Zdieľajte ho!
onpost_follow 0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *