BRATISLAVA.  Portál KRIMITV.SK má k dispozícii posledný list, ktorý napísal vlastnoručne tesne pred svojím zmiznutím novinár Paľo Rýpal. Investigatívny reportér zmizol bez stopy 22. apríla 2008. Tento list “na rozlúčku” sa našiel pri osobných veciach, ktoré po sebe Paľo Rýpal zanechal na podnájme v bratislavskom Ružinove.

ZDROJ: archív P. Rýpala
RÝPAL JE NEZVESTNÝ UŽ 10 ROKOV. NÁDEJ, ŽE ŽIJE, SA STRÁCA

O niekoľko dní to bude už desať rokov!  Tak dlho už rodine, kamarátom a kolegom chýba žurnalista na voľnej nohe Paľo Rýpal. Vo svojich článkoch a reportážach sa venoval kriminalite, podsvetiu a paradoxne sám písal o nezvestných ľuďoch. Jeho posledná stopa viedla na juh Slovenska. Verzia, že by si chcel iba na čas oddýchnuť od  práce a problémov je po dekáde rokov nereálna.  22. apríla 2008 ho naposledy videla majiteľka bytu na Rezedovej ulici v bratislavskom Ružinove, z ktorého sa mal odsťahovať. Vo večerných hodinách si so sebou zobral doklady, notebook, fotoaparát a finančnú hotovosť.  Zostal tam po ňom aj tento list “na rozlúčku”, v ktorom doslova píše:

“Je mi to ľúto, ale iné východisko som nenašiel…. Moje veci môžeš vyhodiť. Palo”

 
PREČÍTAJTE SI POSLEDNÉ SLOVÁ PAĽA RÝPALA V LISTE Z APRÍLA 2008

List je písaný v ťažkom duševnom rozpoložení. Podľa grafologických znakov o tom svedčí minimálne

© Richard Bolješik, tvkrimi.sk ( Máte tip, postreh, námet? Pošlite na: tipy@tvkrimi.sk )

Páčil sa Vám text? Zdieľajte ho!

3 Comments on “EXKLUZÍVNE: Doteraz nepublikované posledné slová nezvestného novinára Paľa Rýpala. Čo si želal?”

  1. Ja by som hladala suvist aj s menom Maria, je to jedine meno ktore je napisane malym pismenom.a taku zakladnu chybu by len tak nespravil niekto si myslim a hlavne novinar.Podla mna to moze oznacovat miesto napr…

  2. V suvislosti s malym napisane meno maria je dalsia zaujimava vec, ze pouzil spojenie “sa vola maria”, naozaj akoby oznacoval nejake miesto.Dalsia vec je, ze text by nemusel “kodovat” keby ze niekto nad nim nestal a neprikazal mu napisat list na rozlucku, podobajuci sa na utek alebo samovrazdu…Ako sa spomina, list bol pisany vo velkom emocionalnom rozpolozeni.A sice s pistolou pri hlave..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *