BRATISLAVA – V prvej polovici 80-tych rokov obaja vyštudovali na Katedre žurnalistiky FIF UK v Bratislave. Ich osudy sa neskôr viackrát preťali, v 90-tych rokoch pri kauze Markíza, neskôr pri spoločných ,,biznisoch”, na ktoré doplatili. Obaja sa stretnú opäť, tentokrát bude ich spoločné ,,štúdium” života a väzenskej reality oveľa dlhšie.

Mariána Kočnera a Pavla Ruska čaká úplne iných 19 rokov, na aké boli zvyknutí. Najvyšší súd SR im potvrdil 19-ročné tresty za falšovanie zmeniek TV Markíza. Kočner dostal finančný trest 10-tisíc eur, majetok mu zatiaľ neprepadne, ako navrhoval prokurátor. Rozsudok je právoplatný, odvolanie neprípustné. Šance na zvrátenie rozhodnutia mimoriadnym dovolaním mizivé.

Pavol Rusko, Marián Kočner a advokáti na Najvyššom súde SR, jún 2018. Zdroj: archív

Poučný príbeh dvoch mužov, ktorí, dovolím si tvrdiť aj z vlastnej skúsenosti, použili svoje vzdelanie a intelekt nesprávnym spôsobom. Jeden dlhé desaťročia lavíroval na pomedzí podsvetia a biznisu, ťahal nitky z pozadia, druhý využíval otvorene mediálne zbrane. Obaja tak chceli získať moc, vplyv a bohatstvo. Teraz nemajú nič, svoj um a schopnosti budú môcť aplikovať za mrežami…

Páčil sa Vám text? Zdieľajte ho!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *